Dlaczego warto jeść truskawki?

Ocena: 0.00/0

Jeśli zastanawiasz się, czy warto jeść truskawki, to zdecydowanie odpowiadamy, że tak! Mają w sobie duże ilości błonnika, witamin i minerałów. Działają przeciwzapalnie. Dzięki jedzeniu tych niesamowitych owoców obniża się cukier we krwi, co jest wspaniałą wiadomością dla osób chorych na cukrzycę. Coraz więcej ludzi jest świadomych, że dobre, zdrowe i zbilansowane posiłki wpływają dobroczynnie na ich zdrowie!

Powody, dla których warto jeść zdrowe truskawki!

Truskawki są nie tylko dobre w smaku, ale mają też szereg różnych właściwości zdrowotnych. Rekomendowane są dla reumatyków, osobom cierpiącym na dolegliwości wątrobowe, a także tym, którzy cierpią na schorzenia nerek. Wykazują działanie moczopędne. Truskawki mają także znakomity wpływ na pracę serca, obniżają znienawidzony cholesterol, a także nadciśnienie tętnicze. Powyższe informacje mogą być zaskakujące, ponieważ mają słodki smak, a przy tym zawierają niewielką ilość kalorii. Doskonale poprawiają apetyt i gaszą pragnienie! Niewiele osób wie, ale truskawki są pomocne przy zwalczaniu drobnych dolegliwości gardła.

Te niezwykłe owoce posiadają bardzo dużo witamin! Dlatego powinny je spożywać osoby dotknięte na anemię. Jednocześnie doskonale wspierają układ odpornościowy!

Jak jeść truskawki? Wartościowe przepisy!

Truskawki można jadać na wiele sposobów. Często spożywa się je z cukrem i śmietaną. Niektórzy robią papkę – ugniatają truskawki i mieszają wszystko. Truskawki mogą być także podstawą dla wielu koktajli. Najprostszy zawiera zaledwie dwa składniki – mleko kokosowe i dojrzałe truskawki. Wystarczy wszystko ze sobą zblendować i mamy gotowy koktajl! Do standardowego przepisu możesz dodać płatki owsiane i tym sposobem skomponujesz zdrowe oraz odżywcze śniadanie. Truskawki są bardzo dobrym i smakowitym uzupełnieniem wszelkich deserów. Można je jadać nie tylko w słodkiej formie, ale również w formie bardziej wytrawnej – jak na przykład sosy do mięs.

Smakowite ciekawostki o truskawkach!

Jeżeli masz problem z zaśnięciem, proponujemy Ci zjeść garść truskawek, a efekt zobaczysz bardzo szybko! Jest to doskonały owoc na bezsenność. Warto ją jeść ze względu na dużą ilość witaminy C, która przewyższa pomarańcze i cytrynę. Wśród niezwykłych odmian truskawek można wspomnieć żółtą i białą. Jeśli chodzi o białą, to smakiem przypomina ananasa. Truskawka jako pierwszy owoc dojrzewa wiosną, jednak po zerwaniu w przeciwieństwie do innych owoców przestaje dojrzewać.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Jeśli zastanawiasz się, czy warto jeść truskawki, to zdecydowanie odpowiadamy, że tak! Mają w sobie duże ilości błonnika, witamin i minerałów. Działają przeciwzapalnie. Dzięki jedzeniu tych niesamowitych owoców obniża się cukier we krwi, co jest wspaniałą wiadomością dla osób chorych na cukrzycę. Coraz więcej ludzi jest świadomych, że dobre, zdrowe i zbilansowane posiłki wpływają dobroczynnie na ich zdrowie!Powody, dla których warto jeść zdrowe truskawki!Truskawki są nie tylko dobre w smaku, ale mają też szereg różnych właściwości zdrowotnych. Rekomendowane są dla reumatyków, osobom cierpiącym na dolegliwości wątrobowe, a także tym, którzy cierpią na schorzenia nerek. Wykazują działanie moczopędne. Truskawki mają także znakomity wpływ na pracę serca, obniżają znienawidzony cholesterol, a także nadciśnienie tętnicze. Powyższe informacje mogą być zaskakujące, ponieważ mają słodki smak, a przy tym zawierają...