Wycieczka po USA – jak się do niej dobrze przygotować?

Ocena: 0.00/0

Wyjazd na road trip do USA wydaje się niedoścignionym marzeniem dla wielu osób. Jeśli masz okazję zorganizować taką podróż, koniecznie zorganizuj ją w jak najlepszy sposób, aby później nie żałować. Co musisz wiedzieć i jaki ekwipunek zabrać na camping? Tego dowiesz się w dalszej części tekstu!

Jaki samochód wybrać na podróż po USA?

Wypożyczenie samochodu to kluczowa sprawa jeśli chodzi o podróżowanie po parkach narodowych – w końcu musisz się jakoś między nimi przemieszczać. :) W USA nie ma dobrej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest niezwykle słabo rozwinięty. Dlatego załatwienie spraw związanych z wypożyczeniem auta to pierwszorzędna sprawa.

Po pierwsze wypada zadać sobie parę pytań na początek, mianowicie: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w jakim miejscu wypożyczyć auto, oraz w jakim je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że oddanie wynajętego auta w innym miejscu w wielu przypadkach wiąże się z większymi kosztami. Oprócz tego ważne jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Ponadto powinno się pamiętać, że kierować autem może jedynie ta osoba, na jaką zostanie ono wypożyczone. Żeby dzielić się jazdą, należy pamiętać o opłaceniu zezwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym elementarną sprawą jest długość trasy, czyli na jak długo trzeba wynająć auto.

Wynajem auta – jak to wygląda w Stanach?

Proces wypożyczenia auta w USA może wydawać się zawiły, ale tylko wówczas kiedy nie będziesz odpowiednio przygotowany. Żeby uniknąć przepłacania za wynajem oraz dodatkowych opłat lub kar wynikających z niewiedzy, powinno się wcześniej odpowiedzieć sobie na wymienione wcześniej pytania i wybrać właściwe auto na swojego wymarzonego roadtripa.

Jakie parki narodowe są warte odwiedzenia?

Parki Narodowe USA to zdecydowanie piękne i warte obejrzenia miejsca na zachodzie! Rozpoczynając podróż z San Francisco, można odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze nawet Las Vegas, Grand Canyon oraz zakończyć w Los Angeles. A jeżeli masz więcej czasu, obowiązkowy jest Zion czy Bryce Canyon w Utah! Opcji jest sporo i bez trudu możemy ułożyć wspaniałą trasę z całkiem krótkimi odcinkami pomiędzy parkami.

Wstęp do parków jest zwykle płatny, możemy opłacać wstęp pojedynczo do każdego parku, lub opłacić karnet America the Beautiful. Jeżeli twój roadtrip jest dosyć ograniczony czasowo, wskazane jest zrobić research przed wjazdem do każdego z parków, ażeby mieć pojęcie, na jakie szlaki wskazane jest się udać i nie marnować zbyt dużo czasu.

Parki Narodowe USA – co trzeba wiedzieć przed wizytą?

Na wjeździe otrzymuje się wszystkie informacje dotyczące parku, zwierząt i zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz z nastaniem nowego dnia i kończyć hike tuż przed zachodem. Powinno się pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w autach na parkingach, albowiem niedźwiadki są bardzo sprytne i potrafią dostać się nawet do zamkniętego auta. :)

Możliwości spania na roadtripie są przeróżne, można zarezerwować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej robić to z dużym wyprzedzeniem. Inną opcją jest nocowanie na darmowych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zabukować pokój w motelach, jakich jest ogrom na trasie i wcale nie jest to dużo kosztowniejsze rozwiązanie.

Pakowanie na camping – co zabrać?

Jeśli planujesz camping, istnieje kilka zasad co do tego, czego absolutnie nie zabierać, a co koniecznie musisz mieć. Po pierwsze, nie zabieraj ze sobą z Polski żadnego ekwipunku takiego jak namioty, śpiwór czy mata do spania. Każda z tych rzeczy zajmuje ogromną ilość miejsca i za bagaż zapłacisz w samolocie o wiele większą kwotę, niż te przedmioty są warte. Najlepiej więc zakupić je przed samą wyprawą w supermarkecie w USA. Nie zapomnij także o filtrowanym bidonie na wodę i apteczce.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy